Almanach d'Architecture moderne, Urbanisme, L'art decoratif, Vers une Architecture, Croisade ou le Crépuscule des Académies. Helband av klot resp ett halvband. Paris 1920-1930-tal.
Slitage, ägarmärkningar, senare bokband, ej genomgångna. (5)
Formens Hus, Hällefors, Sweden.