ANDERS ZORN, etsning (II état av II), signerad med blyerts.
"Självporträtt med inskription 1904". Bildstorlek 15,7 x 12 cm, bladstorlek 25 x 16 cm (Van Gelder Zonen).
Kraftigt missfärgad, dock ej under passepartout. Vita fläckar i bilden.
Asplund 185. Delteil 184. Hjert & Hjert 124. Lidbeck 185.