A cabinet probably by Uno Åhrén or Björn Trägård, Svenskt Tenn early 1930's.
Length 100, width 35, height 80 cm.
Alkuperä - Provenienssi
Anders Billow, bokkonstnär, formgivare till Firma Svenskt Tenns kataloger från 1920-talet fram till 1950-talet.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui