A PAIR OF SWEDISH SILVER CHAMBER CANDLESTICKS, Makers mark of Adolf Zethelius, Stockholm 1832.
Rund fot med godroner. Tumgrepp med snäcka. Stämplat ägarvapen för Prins August (hertig August av Dalarna). Höjd 9,5 cm. (2).
Ljussläckare saknas.
Alkuperä - Provenienssi
Prins August av Sverige och Norge (hertig August av Dalarna) (1831-1873).
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui