Förgylld och bronserad. Polykroma gouacher med antikiserande figurer. Signerad med Lundéns runda stämpel. Med Stockholms hallstämpel 1805 (?). Höjd 119,5, bredd 56 cm.
Liten sidolist nedtill saknas.