917
160729

A Gustavian-style 19th century console table.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 680 - 3 580 EUR
2 840 - 3 790 USD
Vasarahinta
33 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Halvmåneformat med dekor av lagergirlander, fleuroner och blomsterurna. Bredd 121, djup 60, höjd 85 cm.

Mindre marmorlagning.

Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?