A set of 10 Piero Fornasetti "Roma" porcelain plates, Milano, Italy.
Porslin med tryckt dekor av Rom i svart mot vit fond. Märkta ROMA FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY , numrerade 1-6, (1 nr 1, 2 nr 2, 2 nr 3, 2 nr 4, 2 nr 5 och 1 nr 6). Diameter 25,5 cm.
Något slitage. (10)
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui