A chandelier attributed to Edward Hald, Sweden 1920's.
Stomme av nysilver, korgbottnar av gultonat glas, glasprismor och spiror. Höjd 95 cm, diameter 54 cm.
Nagg.
Täydennyslista
Tillskriven Edward Hald / Attributed to Edward Hald.
Alkuperä - Provenienssi
Restaurant Hasselbacken, Stockholm.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui