"Cube-potato"
Signerad PG Thelander. Blandteknik på papper 60 x 71,5 cm. Utförd 1979-80.
Rätt titel; "Cube-potato"
Utförd 1979-80.
Utställd: Stefanotti Gallery, new York, 1980.
Akryl och olja på papper.
Stefanotti Gallery, New York, 1980.