"Korrosion"
Signerad Tommy Hilding och daterad 1990 a tergo. Duk 180 x 135 cm.
Inköpt hos Boibrino Gallery, Sollentunamässan, Stockholm.
Boibriono Gallery, "Ode över vreden", februari 1991.
Avbildad i utställningskatalogen på helsida.
Avbildad och recenserad i
Dagens Nyheter, 13 Februari 1991 av Ingela Lind.
Svenska Dagbladet, 9 februari 1991 av Stig Johansson.
Dagens Industri, 16 april, 1991 av Ralph Herrmanns.