"C/O, 1999"
Signerad Maria Friberg och numrerad Ap 1/2 samt daterad 1999. C-print monterad på aluminium 197 x 146 cm. Ed 6.
Galleri Mezzanin, Wien.
Gallerie Brigitte Throta, Frankfurt.
Ileana Tounta Contemporary Art Center, Athen.
Avbildad Strannegård, Lars och Friberg, Maria, "Already elsewhere -om lek, identitet och hastighet i affärslivet", 2001, sid. 42. Cecilia Casorati, Iris Müller-Westermann; "Maria Friberg", Maria Friberg förlag, 2005. Motivet avbildad på helsida i färg.
Bland annat representerad på
Moderna Museet, Stockholm
Malmö Konstmuseum, Malmö
Norrköping Konstmuseum, Norrköping
Kiasma, Helsingfors
National Museum of Women in the Arts, Washington DC
Elizabeth A. Sackler Center for Feminist Art vid Brooklyn Museum of Art, New York