"Vierge à l'enfant debout"
Lithograph in colour, 1949, after Henri Matisse, signed in ink. L. 21,8 x 38,8 cm. S. 23,5 x 38,8.
Gulnad, ljus fuktfläck i nedre marginalen. smärre veck och små defekter längs bladets kanter. Signaturen bleknad.