Utsikt från Mosebacke torg
Signerad Olof Ågren och daterad 1933. Akvarell 42 x 60 cm.
Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm, " Olof Ågren (1874-1962)", 13 juni 1974 - 25 augusti 1974. .