"Carl Michael Bellman: Fredmans Epistlar"
2 portföljer med 87 färg- och sv/v litografier (ytterligare 4 signerade färglitografier inklistrade på portföljernas insidor som brukligt), 1984, samtliga signerade med blyerts, textsidor, utgiven av Galerie Aix, Stockholm, tryckt hos Grafiktryckarna, Nacka, justification du tirage signerat av konstnären, exemplar 152/225. Bladstorlek vardera 43 x 29,5 cm, 43 x 59 cm respektive 43 x 88 cm. Skyddsportföljer klädda i grönt tyg.
Portföljerna nötta och med repor.