"Bouquet multicolore"
Lithograph in colours 1975, on Arches paper, signed in pencil and numbered 10/50, printed by Mourlot, Paris, published by Maeght, Paris. L. 69 x 56 cm. S. 82 x 65,3 cm.
Ojämnt gulnad, mjukt veck i övre marginalen, bakgrundens ljusblå färg bleknat, röda och rosa nyanser något bleknade. Monterad med lim längs bladets övre del a tergo.
Mourlot 735.