KNUT LUNDSTRÖM. Olja på pannå. Sign Knut Lundström, Paris. Utförd 1930-talet.
"Prelude á l'après-midi d'un faune" (Debussy). 50 x 73 cm.
Smärre krackelyr och ytsmuts. Smärre slitage längs kanterna efter ramen. Pannån har slagit sig något.