A Simon Gate "slottsglas" glass bowl, Orrefors 1923.
Blågrått och optik. Signerad Orrefors 1923 G xG.90/100. Höjd 6, diameter 16,5 cm.
Undersidan med obet repor/slitage.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui