An English 18th century eight-bells longcase clock, dial face marked Edw. Cockey Warminster.
Fanerat med mahogny. Fodral i nygotik. Urtavla märkt "Edw. Cockey Warminster" (Edward C. verksam 1753-ca 1780). Med klockspel. Höjd 252 cm. Tre lod, pendel och vev medföljer.
Lagningar. Fanerlagningar.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui