952
79069

A pair of pewter candlesticks by S. Weigang 1785.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
894 - 1 070 EUR
948 - 1 140 USD
Vasarahinta
28 000 SEK

Tenn. Räfflade kolonnskaft på klockformad kannelerad fot. Dekor av pärlstav. Höjd 24 cm. (2)

Smärre bucklor och lagningar, en liten bristning.

Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?