Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket medalj med religiöst motiv. Diam. 5, 5 cm.
Slitage.
Alkuperä - Provenienssi
F.S. 402, Falk Simons samling.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui