"Mr D.O. Bell".
Etsning, 1897, signerad med initialer i bläck. 15,8 x 12 cm, bladstorlek 32,8 x 25,3 cm.
Mjuka veck.
Thorsten Laurins samling, och med hans stämpel.
Romdahl 33. Hjert & Hjert 38.
Mr. Bell var språklärare och anställd vid amerikanska legationen i Stockholm