912
80251

A JOHAN ROHDE 830/1000 silver inkstand by Georg Jensen 1919.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
894 - 1 340 EUR
948 - 1 420 USD
Vasarahinta
10 000 SEK

Svenska importstämplar GAB F, 830/ 1000 silver. Design nr 305, rektangulärt med avfasade hörn, fasetterade bläckhornshållare, på fötter, med genombrutna handtag. Längd 31 cm, vikt 790 gram.

Bläckhorn av glas med obetydliga nagg.

Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?