UTAN TITEL
Signerad PZ och daterad 80. Olja på papper uppklistrad på duk 59 x 157 cm.
Mats B.
Lunds konsthall 1980.
Lunds konsthall, 1994, no 22.
Olle Granath, "Another light, Swedish art since 1945", Stockholm 1982, avbildad på sid 123.
Olle Granath, "I ett annat ljus", Stockholm, 1986, avbildad på sid 187.
Avbildad i "Kunst og kultur", Oslo, 1983, sid 97.
Avbildad i "Siksi" 4/88, Helsingfors, 1988, sid 23.