A set of seven Stig Lindberg stoneware vases and one bowl ,Gustavsberg studio.
Lähtöhinta
5 000 - 6 000 SEK
439 - 527 EUR
466 - 560 USD
Vasarahinta
5 500 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin
Stengods, olika former och glasyrer i brunt, rött, vitt och gult. Signerade Stig L Gustavsberg studio med olika årtal. Höjd 2,5- 14 cm.
Nagg. (7)
Täydennyslista
Kat. Större vita vasen med nagg och liten mynningsspricka. Skålen med fotnötning.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui