TAKLAMPA, trä/tyg, troligen Italien, 1900-talets mitt.
Rund konturerad trästomme med tyghänge i cylinderform, dekorerad med brodyr. Dekorerad med fransar och tofsar. Bronserad med svärtade detaljer. Beklädd stomme. Från takfäste höjd ca. 120 cm.
Smärre fransslitage, enstaka fläck.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.