Fanerad med lövträ. Tre lådor i mittpartiet. Två skjutdörrar med bakomliggande hyllinredning. Etikettmärkt. Längd 172 cm, bredd 53 cm, höjd 73 cm.
Bruksslitage. Fanerskador. Stötmärken.