Dekor av valv. Konturerad kant med delvis genombruten dekor. Insats i glas. Höjd inklusive insats 10 cm.
Bruksslitage. Spricka. Repor. Delvis bortskavd förgyllning. Senare glas, dålig passform. Bucklor.