NILS KREUGER, efter, litografi, Albert Bonniers Förlag, Stockholm.
"Våra husdjur, tavlor för hemundervisning II". Bildmått ca 74,5 x 102 cm.
Visst ytslitage. Ej examinerad ur ram.