MATSERVIS, 64 delar, porslin. Rörstrand, 1900-tal.
Dekor i guld och blått.
18 djupa tallrikar, diameter 20 cm
18 assietter, diameter 17 cm
12 förrättstallrikar, diameter 21 cm
16 mattallrikar, diameter 25 cm
Smärre slitage. Ställvis missfärgningar i dekoren.