FICKUR, 5 st, Tyskland med schweiziska kontrollstämplar, 1900-talets början.

Inklusive:
"Erik Bern, Norrtälje", silver, 50,5 mm, boett nr 2437736, ca 1900. Diameter 50,5 mm. O. J. Petren, Eslöv, silver och gulmetall, boett nr 2644324, ca 1920. Diameter 50,5 mm. Flora, silver och gulmetall, boett nr 63207.4 med gulmetall kedja. Diameter 46 mm. Övrig fickur, silver och gulmetall. Diameter 46 mm. Fickur, dam, förgyllt silver. Diameter 32 mm.

Slitage, ställvis anlöpning. Ej funktiontestad.

Auction closed
1 200 SEK
The auction is closed.