24 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 13 assietter, 2 terriner med lock i olika storlek, 2 såsskålar, 1 tillbringare, 7 uppläggningsfat i olika storlek, 12 koppar på fat (1 extra kopp medföljer).
Slitage. Krackelerad glasyr. Nagg, avslag. Lagningar. Repor. Sprickor.