TAKKRONA, 1800-talets slut. Tot. höjd ca 100 cm.

Bronserad stomme i järn beklädd med glasblommor, 6 ljuspunkter, löv- samt stavformade prismor, stamglas, avslutande klot. Senare elektrifiering, diameter 85 cm.

Slitage, skador, delar saknas, lösa delar, kompletteringar. Ej funktionstestad.

Auction closed
400 EUR
The auction is closed.