KARMSTOLAR, ett par, rokokostil, omkring 1900-talets mitt.

Målade stommar med bronserade detaljer. Fast stoppade ryggar, sitsar och armlän, klädda med randigt tyg.

Bruksslitage, fläckar, mindre sprickor, skador. Visst färgbortfall, några lagningar, delvis ifyllda med färg. Något torr stoppning. En stol något vinglig.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed