MATSKEDAR, 3 st, olika, silver, svenska stämplar 1700-tal. Vikt ca 174 gram.

Gammalsvensk modell. Carl Lemon d ä, Uppsala 1767. Erik Ernander, Uppsala 1791. Möjligen Carl Fagerberg, Uppsala 1776. Monogram. Längd 20,5 - 21 cm.

Bruksslitage. Några bucklor.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed