LAMPOR, 2 st, omkring sekelskiftet 1900, höjd ca 75 cm.

Stommar i gulmetall. Skärmar med blåa samt vita glaspaneler och prismor. Extra prismor och glaspaneler medföljer.

Slitage. Fläckar och anlöpningar. Skador, bortfall och lagningar. Prismor och ljuskällor saknas. Renoverade och kompletterade. Sneda delar. Nagg.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.