LUIGI ROSSINI, etsning, daterad 1823.
"Veduta dell' Antico Ponte Janiculense ristaurato da Sisto IV". Bildens mått 53 x 35 cm.
Fläckar. Troligen senare avdrag. Gulnad. Ej examinerad ur ram.