S k. baljfåtöljer. En stol sent 1800-tal samt en stol 1800-talets början. Svängd rygg. Fast stoppad rygg och sits, klädsel av domestik. Framtagen målning.
Färgbortfall. Domestik med slitage och hål. Slitage, repor och märken. Kompletterade med senare fotavslutningar och sadelgjord.