SERVISDELAR, 139 delar, porslin, Haviland & Co, Limoges, Frankrike, 1900-talets andra hälft.

55 mattallrikar, 17 förrättstallrikar, 24 djupa tallrikar, 18 assietter och tolv tekoppar med fat. En terrin, två karotter med lock två mindre skålfat, sex fat samt två såssnipor.

Bruksslitage, repor, några delar med nagg och lagningar. Djupa tallrikar skiljer något i storlek. Smärre tillverkningsdefekter.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed