Utskuren bladdekor. Lös plymå. Höjd 107 cm.
Bruksslitage. Renoverade. Håligheter och fläckar i tyget. Färgavskav och slagskador. Något lösa i konstruktionen. Stoppning saknas i en av ryggdynorna.