MATSALSGRUPP, 22+1 delar, Rokokostil, modern tillverkning.

Tjugotvå vitmålade stolar (varav två karmstolar) med kopplade ben och stoppad dyna. Genombruten rygg med balusterbricka, bladdekor. Höjd 105 cm. Matsalsbord med utskuren bladdekor på ben, längd 476 cm. Medföljer fyra iläggsskivor á 50 cm.

Bruksslitage. Fläckar på stolarnas klädsel. Repor och nagg på bordsskivorna.

Auction closed
15 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed