BORD, "Superellips", Bruno Mathsson och Piet Hein, Fritz Hansen 1987.

Vitlackerat med förkromade spännben, etikettmärkt, längd 421, bredd 140, höjd 71 cm.

Bruksslitage, repor, fläckar. Beslag i mitten saknar skruv för fästena, samt skador undertill vid skruvfästet (spånskiva skadad) Ena skivan med två ytlagningar.

Auction closed
12 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed