HÖRNSKÅP, 2 st, renässansstil, Mellaneuropa, 1800-talets slut.

Fronterna och sidorna med rikt skurna dekor, sidopelare, genombruten sockel. Höjd 193 cm, djup 53 cm. Rak skåpdel bredd 170 cm. Hörndel ca 60 cm (måttet bakifrån).

Slitage, bakstycken saknas, hörnfronterna saknas, dörrarna låsta. Hyllorna saknas. Mindre delar separat.

Auction closed
1 000 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed