Urtavla med digitala siffror för timmar och minuter, sekundvisare, ytterboetten med småmönstrad yta, boetten numrerad 51631. Diam 51 mm.
Slitage, urtavlan med någon smärre hårspricka, boetten möjligen ej IWC, ej funktionstestad.