SKOLPLANSCHER, 3 st, F. E. Wachsmuth, Leipzig, 1900-talets första hälft.
Numrerade 300, 359 och 379. "Kleinrussland", "Aus Deutsch-Ostafrika" och "Der Rheinfall bei Schaffhausen". Helsingfors stads stämpel a tergo. 65,5 x 86,5 cm.
Bruksslitage, skador.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.