Halssmycken, 18K guld, ormlänk, Italien, med svenska importstämplar. Längd 42 cm. Hänge, 18K guld med diamanter 0,14 ct. Diameter 6,5 mm. Broschen silver med månstenar och mar svenska importstämplar. Diameter 2 cm.
Broschen med lite anlöpning. Brukslitage.