SAFTSERVIS, 8 delar, glas, Johansfors Glasbruk, omkring 1900-talets mitt.

Sex glas, karaff och kanna med målad dekor av blommor. Bricka i bemålat trä. Glasdelarnas höjd 10,5- 14 cm, brickans längd 45 cm.

Bruksslitage. Mindre färgbortfall på glas. Ett större nagg på glas och ett mindre på karaff. Bricka med krackelyrer och färgbortfall.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.