11 st kaffeskedar, längd ca 12 cm. 11 st tårtgafflar, längd 13,5 cm. Huvudsakligen 1950-tal, 3 gafflar 1960-tal.
Bruksslitage. Kaffeskedar graverat med "S" monogram.