SERVIS, 81 delar, "Florentine W1956 Navy/Cobalt" Wedgwood, England 1900-talets senare hälft.

12 st flata tallrikar, diameter 27 cm, 12 st buljongskålar samt assietter, 12 st förrättstallrikar, diameter 20,5 cm, 12 st små skålar, 12 st kaffekoppar, 12 st assietter, 2 st ovala serveringsfat, längd 36 cm, 2 st såsskål med fat, runt fat, diameter 34 cm, 2 st soppskål med lock, diameter 20 cm.

Smärre bruksslitage.

Auction closed
200 EUR
The auction is closed.