Fransk, tysk och engelsk text. "Chagall par André Pieryre de mandiargues" Paris 1975. "Die Plakate von Chagall" av Léopold S. Senghor. Genève 1976. "Adami", Hubert Damisch & Henry Martin, Paris 1974. Grafiskt blad medföljer.
Bruksslitage, skador på omslag. bläckmärken. Ej fullt genomgångna.