SKRIVSKÅP, 1800-talets mitt.

SKRIVSKÅP, 1800-talets mitt.

Målat. Överdel med dörrpar samt bakomliggande hyllplan och skedhylla. Underdel med nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. Dörrpar under skrivklaff med bakomliggande dörrpar. Bredd 115. Djup 55. Höjd 192 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Repor och märken. Någon torrspricka.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed